Firsat Haber

iTaksi İle Akbilli Taksi Dönemi

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Akıllı Şehir kapsamında yepyeni bir uygulamayı hayata geçiriyor.

iTaksi İle Akbilli Taksi Dönemi
  • Haberler
  • 17 Mayıs 2017
  • 362 KEZ OKUNDU

İstanbul’da toplu taşımanın önemi nüfus yoğunluna bağlı olarak giderek önem kazanıyor. Yapılan yatırımlar ve başlatılan projeler bunun bir göstergesi. Toplu taşıma çalışmalarından sonra özel ulaşımda da yeni bir proje hayata geçiyor.

iTaksi Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Akıllı Şehir konseptine dahil milli ve yerli alt yapı ile üretilen sistem ulaşımda yeni bir vizyon getiriyor. Akıllı Ulaşım Sistemleri’nin bir parçası olan İTAKSİ zamandan, yakıttan, tasarruf, en üst düzeyde güvenlik, hizmet kalitesi, otomatik ödeme sistemleri ile büyük kolaylık getirecek. İTAKSİ kapsamında yapılacak olan uygulamalar millileşme ve yerlileşme hamlesine uygun tamamen Türk mühendisleri tarafından geliştirilen yerli yazılım ile hayata geçiriliyor.

Akbil(İstanbulkart) İle Taksi Ücreti Ödenebilecek

İTAKSİ adı verilen düzenleme ile artık İstanbulkart ile taksi ücreti ödenebilecek

Toplu Ulaşım Denetim ve Yönetim Merkezi, tüm toplu ulaşım araçlarının merkezi kontrol ile izlenecek. Taksiler yönlendirilebilmesi, koordine edilmesi; sürücü ve yolcu güvenliğini sağlayacak.

En Hızlı ve Ekonomik Rotayı Belirleyecek

Müşteriyle sürücüyü en hızlı ve ekonomik rota ile buluşturacak. Dinamik planlama yapmaya olanak sağlayan ve anlık ulaşım taleplerine cevap verebilecek bu sistem, milli bir yazılımın dünya pazarında yer edebilecek bir marka değerine ulaşma imkanını sağlayacak.

Yeni sistem sadece İstanbul’a özgü değil dünya çapında bir Türk markası oluşturma çabası içinde geliştirildi.

Akbil ile taksi dönemi başlıyor

Sistemin Diğer Özellikleri

Sistemin özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir; İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yetkilendirilmiş ve sisteme kaydedilmiş araçlar için, akıllı telefonlar üzerinden yolcuların sorgulama ve çağrı yapılacak. Sorgulara ve çağrılara hızlı ve etkin bir şekilde cevap verilebilmesi için, kullanıcıya, kendi tercihlerine göre, en uygun güzergah alternatiflerinin sunulacak.

Araç takip hizmetlerini kullanan sisteme kayıtlı araçların uzaktan izlenebilmesi ve bunlardan çağrı kapsamında olanların yolcuya yönlendirilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ