Firsat Haber

Sadece gençlere özel Facebook geliyor.

Facebook gençlere yönelik yeni bir Facebook ortamı yaratmanın peşinde. Kısa süre içinde yayın hayatına başlayacak Facebook Talk gençlere neler vaadediyor.

Sadece gençlere özel Facebook geliyor.
  • Haberler
  • 12 Haziran 2017
  • 1.076 KEZ OKUNDU

Harward’da bir yurt odasında kurulan sosyal paylaşım sitesi Facebook elbette buralara kolay gelmedi. Sadece Harward öğrencilerinin üye olabildiği bir platform iken şuan 186 ülkede 2 buçuk milyar insanın kullandığı dev bir mecraya dönüştü.

Ancak Facebook için son 5 yıllık süreçte tehlike çanları çalmaya başladı. Neden mi?

Sadece gençlere özel bir sosyal medya platformu olarak kurulan ve genç kullanıcıları sayesinde hızla yayılan Facebook, son dönemde genç kullanıcılarının neredeyse tamamını Snapchat, Twitter ve hatta kendi ürünü olan İnstagram dolayısı ile kaybediyor. Bunun en önemli nedenlerinden birisi, ebeveynlerinde artık Facebook’u oldukça etkin kullanması ve gençlerin bu mecradaki özgürlüklerinin kısıtlanması olarak göze çarpıyor.

Empati yapalım, ben gencim ve güzel bir fotoğraf paylaştım. Dayılar, teyzeler, yengeler hatta ve hatta babannelerden fotoğrafın altına “Çocuğum annenlere selam söyle” gibi yorumlar gelebiliyor. Şuan Facebook bizim mahalleden farksız mahallende çevre baskısı olmadan özgürce dilediğini yapabilir misin?

İşte Facebook yönetimi bunun farkında ve onların büyümesine yaygınlaşmasına büyük katkı sağlayan gençleri kaybetmek istemiyorlar. Bunun için bir çok adım atılmış olsada şuana kadar başarılı olabilmiş değiller. Facebook son koz olarak Facebook’un gençliğe yönelik bir formatla yeni bir sosyal paylaşım sitesi oluşturmak. Gelen bilgiler arasında bunun için Facebook Talk ismini kullanacağı ve buraya üyeliğin mevcut facebook kadar kolay olmayacağı yönünde. Henüz yayına girme tarihi netlik kazanmamış olsada, Facebook’un bu konuda elini çabuk tutmaya çalışacağı aşikar. Bakalım bu girişim gençlerin tekrar Facebook kullanmasına olanak sağlayacak mı?

Sizler bu durum hakkında neler düşünüyorsunuz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ